Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 9, 2018

„W malarstwie profesora urzeka mnie przede wszystkim kolor” – wywiad z Gabą Herman, kuratorką wystawy „Profesor Jan Szancenbach i jego uczniowie. Pracownia 303”.

Obraz
Wywiad z Gabą Herman, kuratorką wystawy "Profesor Jan Szancenbach i jego uczniowie. Pracownia 303". Ekspozycja czynna jest w krakowskim Pałacu Sztuki do 22 kwietnia.

Artystyczne spojrzenie: Kiedy pojawił się pomysł na przygotowanie wystawy "Profesor Jan Szancenbach i jego uczniowie" w Pałacu Sztuki?

Gaba Herman: Pomysł zorganizowania wystawy powstał w czasie mojej wizyty na uczelni. Spotkałam dawnych kolegów z pracowni prof. Szancenbacha i wpadłam na pomysł towarzyskiego spotkania po latach, następnie po przemyśleniu zaiskrzył mi w głowie szalony plan zrobienia wystawy ”Szancenbach i uczniowie”. Poszłam do Joanny Warchoł, prezesa ZPAP, a równocześnie koleżanki z pracowni i przedstawiłam jej mój pomysł. Joanna natychmiast entuzjastycznie podjęła temat. Zrobiłyśmy wstępną listę uczestników, a Joanna zaproponowała prezesowi Pałacu Sztuki nasz projekt. Równocześnie sprawdziłam, że akurat w tym roku przypada 20 rocznica śmierci profesora, 90 rocznica jego urodzin i 30 roc…