Posty

Wyświetlanie postów z marca 27, 2018

"Moje kobiety nie odgrywają żadnych ról, opowiadają o prawdziwych emocjach i uczuciach" - wywiad z katowicką artystką Moniką Starowicz.

Obraz
W cyklu Wywiad z artystą - Monika Starowicz

Artystyczne spojrzenie: W Pani pracach prezentowanych na wystawie w Muzeum Historii Katowic dominuje kobieta - najczęściej zmysłowa, erotyczna, władcza, naga, ale też sama, bez męskiego towarzystwa. Skąd taka tematyka i kim były modelki pozujące do rysunków i plakatów, które możemy zobaczyć na ekspozycji?

Monika Starowicz: Kobieta jest główną bohaterką tego cyklu. To jest temat mi najbliższy, bo traktuje o mnie samej. Nie wiem, skąd taka tematyka, chyba z potrzeby serca. Nie mam modelek, one powstają w mojej głowie i każda z nich jest częścią mnie.

Artystyczne spojrzenie: Tytuł wystawy "Wcielenia" sugeruje pewien rodzaj aktorstwa, co jest o tyle interesujące, że pokaz ten odbywa się w starej kamienicy mieszczącej  pełen kostiumów i eksponatów scenicznych Dział Teatralno-Filmowy MHK. Czy zatem kobieta z Pani prac może być nazwana aktorką wielu ról - eteryczną blond pięknością, demoniczną femme fatale, czy nawet wiedźmą?

Monika Starowic…