Posty

Wyświetlanie postów z maja 21, 2017

Ferysze fitnessu Macieja Kasperskiego

Żyjemy w czasach dyktatury ciała,  doskonałego wyglądu, dominacji  cielesnego piękna. Wysportowane sylwetki, wyrzeźbione na siłowni ciała otaczają nas w social mediach, gdzie co drugi post lub zdjęcie przedstawia  sylwetkę w sportowym stroju, adidasach, prezentującą wyższość cielesności nad duchowością. Na internetowych forach ludzie prześcigają się w poradach jak zbić wagę, jak ładnie i szczupło wyglądać, jakich sposobów używać by upodobnić się do nowych ikon pop-kultury, takich jak Ewa Chodakowska  jak Anna Lewandowska ćwicząca nawet w zaawansowanej ciąży czy trenerzy personalni, którzy wyrastają jak grzyby po deszczu promując muskulaturę, opaleniznę i  swoje zajęcia.
Instagram wypełniają młode ćwiczące dziewczyny specjalizujące się w fotkach różnych niebywale efektownych części swego idealnego ciała. W takim świecie żyjemy, zdaje się stwierdzać wrocławski artysta Maciej Kasperski, który w galerii SiC we Wrocławiu pokazuje jak fitness stał się współczesnym fetyszem.
Na…

Wystawa ceramiki Zoolatria Mariusza Dydo

Galeria sztuki Grodzka  mieści się w podwórzu starej krakowskiej kamienicy. Trudno ją znaleźć, jeśli się nie wie, że po wejściu na klatkę schodową pod numerem 42 trzeba skręcić w lewo i przez podwórko-studnię, na której zwykle odbywają się wernisaże, wejść do wnętrza, w którym na tle białych ścian wzrok przyciągają bajecznie kolorowe ceramiczne małe formy rzeźbiarskie. Przypominają zabawki.
Na wystawie "Zoolatria" Mariusz Dydo, krakowski rzeźbiarz i ceramik pokazuje zoolatryczne zwierzątka, których w większości zgeometryzowane kształty przypominają dawnego "węża" Rubika, który przed laty był prawdziwym hitem wśród polskich dzieciaków.
Formy rzeźbiarskie z porcelany budzą podziw nie tylko fantazyjnymi kształtami, ale przede wszystkim perfekcyjnym wykonaniem. Niektóre prace wcale nie są tak małe jak to sobie można wyobrażać patrząc na fotografie. Przeciwnie - gabaryty np. żubrów są dość spore, a przy tym misterne wykonanie różnych detali tych porcelanowy…